skřítci skřítci
skřítci
dráčci dráčci
dráčci
u zvonků u zvonků
u zvonků
berušky berušky
berušky
cvrčci cvrčci
cvrčci

Cvrčci

 Vítejte u Cvrčků ve školním roce 2016/2017

Na těchto stránkách se dozvíte veškeré informace o dění ve třídě Cvrčků, nejen to co jsme společně zažili, ale i to co nás čeká.

Naše třída se nachází v přízemí budovy MŠ v ulici Zachariášova a je otevřena od 6:15 do 16:30.

DSC_0009

Třídu Cvrčků navštěvují: Edík, Tomík, Viktorka, Petřík, Nelly, Zuzanka, Tomášek, Monička, Honzík, Martinka, Daník a Agátka.

Na děti ve třídě Cvrčků se každý všední den těší paní učitelky Vlaďka a Maruška.

________________________________________________________________________

 

Cvrčci přejí všem krásné letní prázdniny!

Ať jsou plné sluníčka a úžasných zážitků.

 

 

Kulturní akce
30. 6. 2017

Navštívíme restauraci Adler, kde si dáme zmrzlinu.

Sraz v MŠ je nejpozději do 8:15 hod.

________________________________________________________________
CVRČCI A JEJICH CESTA KOLEM SVĚTA
Měsíc červen patřil cestování a dopravním prostředkům. Děti se seznámily se semaforem a základními dopravními prostředky. Dětí ví, kde jaké dopravní prostředky najdeme. Při dopoledním pobytu venku, jsme se vydali na vycházku na nadchod, kde jsme pozorovali dopravu ve městě. Dětem se tato vycházka moc líbila, viděli jsme totiž spoustu dopravních prostředků.
Předposlední týden nás čekalo spoustu akcí. V pondělí k nám přijelo úžasné divadlo Letadlo s představením:,,Cesta kolem světa”. Ve středu proběhla v odpoledních hodinách zahradní slavnost, při které jsme si užili pohádku divadla KOS a pasovali naše starší kamarády na školáky. Za odměnu nás pak čekala zmrzlina a spoustu dalších dobrot. V pátek nás čekal výlet do Pohádkové kovárny v Selibově. Výlet jsme si všichni moc užili.
Fotografie z těchto akcí si můžete prohlédnout ve fotogalerii školky.
CVRČEK A JEHO RODINA A KAMARÁDI
V květnu jsme přichystali překvapení pro všechny maminky k jejich svátku. Uspořádali jsme třídní besídku, která se povedla a maminkám vyčarovalo vystoupení dětí úsměv na tváři. Před besídkou si děti zahrály na pekaře a pekařky a upekly na odpoledne výborný perník s kokosem a čokoládou.
Dále jsme se věnovali poznávání a pozorování hmyzu. Děti si zahrály na motýlky. Vyrobily si krásná křídla a tykadélka, se kterými létaly od kytičky ke kytičce a ochutnávaly jejich sladkou šťávu. Každá kytička měla jinou příchuť a děti je pak pojmenovávaly.
Fotografie z celého jarního a letního období naleznete ve fotogalerii školky.
CVRČCI VÍTAJÍ JARO
Měsíc duben se nesl zejména v duchu velikonočního veselení a příprav. Děti se seznámily s tradicemi a zvyklostmi, které k Velikonocům neodlučitelně patří.
Při dopoledních vycházkách jsme se zaměřili na pozorování zahrádek, které se nám doslova měnily před očima. Děti se naučily pojmenovat první jarní květiny a také si zahrály na zahradníky. Při této hře si každý zasadil svá semínka osení, o které se po celou dobu pečlivě staral a na nakonec si je odnesl domů.
Poslední týden patřil všem čarodějnicím a čarodějům. Vyčarovali jsme si kouzelný lektvar, zdolali čarodějnický slalom na koštěti, naučili se písničku Pavouček, pomohli pavoučkovi zpátky dát vajíčka do pavučiny a mnoho dalších činností, které každá čarodějnice  nebo čaroděj musí zvládnout.
Fotografie z čarodějnického reje naleznete ve fotogalerii školky.
Z POHÁDKY DO POHÁDKY
Měsíc březen se u Cvrčků stal měsícem plných pohádek. Děti se seznámily s klasickými a autorskými pohádkami, s jejich hrdiny a hlavními postavami. Děti trénovaly také pozornost při poslechu pohádky a dále paměť, při zpětném převyprávění. Naučily se hezky zacházet s knihami a také si vlastní knihu vytvořily. Vyzkoušely si zahrát pohádku O veliké řepě a vžít se tak do role konkrétní postavy. Na tuto pohádku si děti vyrobily masky, kostýmy a rekvizity. Jako sladká tečka za pohádkovým měsícem se stal karneval, který se konal v Clarionu. Všichni jsme si tento Hastrmanský rej moc užili a už se těšíme na příští rok. Fotografie z Hastrmanského reje naleznete ve fotogalerii.
V tomto měsíci jsme navštívili Dům umění, ve kterém se konala výstava a tvořivá dílna s názvem ,,Mezi světlem a stínem”. Jak moc jsme si výstavu užili se můžete podívat ve fotogalerii.
Dále jsme společně se třídou Skřítků vyrazili pozdravit paní učitelku Evu. U paní učitelky na zahradě nás čekalo milé překvapení, seznámila nás totiž s jejími domácími zvířaty. Byl tam kozel Květák, Matěj a kozička Julinka, které jsme krmili z ruky. Dále jsme viděli slepičky, kočičku Micku a pejska Badyho. Sluníčko nám celé dopoledne krásně svítilo a výlet se moc povedl. Fotografie si můžete prohlédnout ve fotogalerii.
 PANÍ ZIMA KRALUJE
V zimních měsících se seznamujeme s hlavními znaky zimy, prožíváme radosti při zimním sportování ve školce, tvoříme ze sněhu nejrůznější stavby a v neposlední řadě zkoumáme led, sníh a mráz. Učíme se jak správně pečovat nejen o své zdraví, ale také o to, jak pečovat o ptáčky a ostatní zvířátka v zimě.
ADVETNÍ ČAS U CVRČKŮ
V prosinci jsme se seznámili s vánočními tradicemi a zvyky. Do školky zavítal i Mikuláš s čertem, který nám přinesl nadílku. I přesto, že u nás ve třídě řádily bacily, navodili jsme si i tak krásnou vánoční atmosféru, kterou jsme si užívali plnými doušky. Jako sladká tečka před vánočními prázdniny byla tvořivá dílna s rodiči, která se vyvedla na jedničku. Děkujeme všem rodičům za účast na této dílně. Fotografie z dílny naleznete ve fotogalerie v albu: Adventní čas u Cvrčků.
PODZIM UŽ JE ZA DVEŘMI
Povídali jsme si o podzimní sklizni na zahrádkách a na polích a vše ochutnali. Nakonec jsme si u pekli jablečné muffiny, pokud Vám je děti nesnědli, tak jste určitě i ochutnali:-). Jak nám to šlo se můžete podívat ve fotogalerii zde.
V měsíci říjnu si povídáme o podzimu. Seznamujeme se s jeho typickými znaky, učíme se základní barvy, poznáváme a hrajeme si s přírodninami a plody, které jsou pro toto období typické. Při vycházce jsme dokonce potkali ježka, o kterém jsme se naučili hezkou písničku.
14725423_10205936793172868_1589040550_o114697078_10205936793132867_1573892061_o
CVRČEK JDE POPRVÉ DO ŠKOLKY
V prvních týdnech se věnujeme adaptaci na nové prostředí.
Seznamujeme se s kamarády, prozkoumáváme třídu, školní zahradu a okolí školky.
Zvykáme si na režim dne a pravidla ve školce.
Učíme se první básničky, vyrábíme a malujeme naše první výkresy.
     
Naše uvítací říkanka:
 Malý cvrček spinkal v trávě, probudil se dneska právě.
 Protáhl si nožičky, hlavičku a ručičky.
 Na nohy vzal bačkůrky a utíkal do školky.
 Tak je tady všechny máme a hezky se přivítáme:
 “Dobrý den”.